Κακός… Θρύλος έσωσε την ισοπαλία 1-1

Sharing is caring!

Κακός ο Ολυμπιακός στην Τούμπα κόντρα στον ΠΑΟΚ, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν σε άλλο… γήπεδο, ευτυχώς όμως ισοφάρισε με τον Μπα στο 77′ στη μια και μοναδική φάση του στην επανάληψη και πήρε την ισοπαλία με 1-1.
Οι δυο ομάδες είχαν φάσεις ατο πρώτο μέρος με τον Ολυμπιακό να πατάει καλύτερα και να έχει δοκάρι και ουσιαστικά τριπλή ευκαιρία στο 15′ με τον Εμβιλά που σούταρε και απέκρουσε ο Δασκαλάκης, πήρε το ριμπάουντ και σημάδεψε το δεξί και σε νέο ριμπάουντ ο Καμαρά έστειλε τη μπάλα σύριζα άουτ. Γκολ για τους γηπεδούχους με τον Ίνγκασον στο 51′ και ακολούθως καμία… αντίδραση από τον Θρύλο, αντίθετα οι γηπεδούχοι έκαναν ακόμα φάσεις για το 2-0 στο 56′, το 58′ και το 70′. Ο Ολυμπιακός εύτυχησε να ισοφαρίσει με τον Μπα στο 77′ με κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής μετά από κόρνερ του Φορτούνη και ο ΠΑΟΚ στο 90+3′ είχε δοκάρι με τον Τζιόλη.
Σε μέτρια βραδιά οι Βαλμπουενά, Φορτούνης, Ελ Αραμπί, Καμαρά, Ραφίνια και γενικώς οι δημιουργικοί χαφ του Θρύλου, η άμυνα δεν ενέπνεε εμπιστοσύνη και γενικώς υπήρξε non-day για τους ερυθρόλευκους και ατομικά και σαν σύνολο. Η ισοπαλία βάσει εμφάνισης, ήταν θετικότατο αποτέλεσμα και ο Θρύλος το παίρνει, το “κλειδώνει”, λέει “ευχαριστώ” και επιστρέφει στον Πειραιά ουσιαστικά αλώβητος παρά την εμφάνιση που πρέπει γρήγορα γρήγορα να ξεχάσει.